פייסבוק – מדריך למתחיל (כיצד להירשם ומה עושים שם)

אם רצית להירשם לפייסבוק – אז אנא גש למאמר שכתבתי על כיצד להירשם לפייסבוק (המאמר אף מכיל פתרונות לבעיות שצצות לפעמים בשלב ההרשמה).
אם רצית להבין מה זה פייסבוק, אז הפוסט הזה הוא בשבילך!

נתחיל מהבסיס – מה זו רשת חברתית? כדי לענות אני מציע לכם לצפות בסרטון קצר (פחות מ- 2 דקות), באנגלית, המסביר מה זו בעצם רשת-חברתית (ואז נמשיך לדבר ספציפית על פייסבוק):

מהו פייסבוק: פייסבוק (ואף יש המכנים אותו "פייס בוק") הוא אתר אינטרנט שיאפשר לכם למפות ולמנף את רשת החברים שלכם. "מיפוי החברים" מחייב שתפתחו כרטיס ותמצאו את החברים שלכם (זה מאד קל ונוח, המצגת בהמשך תדגים לכם כיצד).

אחרי שמיפיתם את רשת החברים שלכם, פייסבוק מאפשרת לכם "לפרסם אל חבריכם באינטרנט". אינני מדבר על לפרסם מוצרים מסחריים, אלא לפרסם אודות הדבר שהוא (כמעט) הכי חשוב לחבריכם: לפרסם אודותיכם. לפרסם מה אתם עושים עכשיו (מה שמכונה מיקרו בלוגינג), לספר כשאתם הולכים לאירוע (כך שחבריכם ידעו שהאירוע מתקיים, ויחשבו אולי להצטרף).
פייסבוק איננה מחליפה פגישה פנים אל פנים או שיחות טלפון. כוחה הגדול נעוץ ברשת הרחבה יותר של חבריכם. אותם אנשים שהייתם שמחים לדבר איתם, אבל בשל מיעוט-הזמן פשוט לא יצא. והרי יש הרבה אנשים כאלו, עשרות ומאות. ודרך פייסבוק אפשר להשאיר את "הפוטנציאל החברי" הזה חי – ולזהות כשיש הזדמנות מוצלחת לעשות משהו ביחד. בין אם הבן אדם מדווח שקרא לו משהו מרגש (טוב או רע), ובין אם מגלים על תחומי עניין נוספים, או אירועים שמתקיימים.
מעבר לזה, לפייסבוק יש עולם שלם של אפליקציות ומשחקים, אבל בהם לא נגע כרגע.

למתקדמים:
1) לינק לאיך ליישר את העברית בפייסבוק מימין לשמאל (למשתמשי פיירפוקס בלבד)
2) לינק לפוסט המציע כיצד להתאגד דרך פייסבוק. (והנה לינק לפוסט שבו הראיתי שזה גם בוצע בקנדה)

3) לינק לפוסט המסביר כיצד לחפש בתוך הסטטוסים של חבריכם בפייסבוק.

והנה כמה קבוצות פייסבוק שאני מחבב:

ולסיום – אני בפייסבוק :

 • לינק לכרטיס שלי בפייס בוק (ניתן לראות אותו רק אם כבר רשומים למערכת).
 • ואם (אחרי שתרשמו) מתחשק לכם להוסיף אותי כחבר – אתם מוזמנים לעשות זאת בלינק הזה

שאלות נפוצות:

איך נרשמים לפייסבוק: כל שעליכם לעשות הוא להכנס לאתר פייס-בוק ולמלא פרטים אישיים. לאחר ההרשמה תקבלו לתיבת האימייל שלכם אימייל שבתוכו יהיה קישור. לחיצה על הקישור תגלה לפייסבוק שהאימייל שלכם, אשר נתתם לו, הוא אמיתי. לאחר מכן – תוכלו להכנס לפרופיל שלכם, לעדכן אותו ולהתחיל להתפרע. הנה הקישור לאתר:
http://www.facebook.com/* ניסיתי להירשם לפייסבוק וזה לא מצליח, מה לעשות? להירשם עוד פעם (ולבדוק שהמייל שפייסבוק שלח אליכם לא הגיע לתיבת הדואר-זבל).
* האם יש פייסבוק בעברית? כן! בשביל פייסבוק בעברית לחץ כאן.
* איך אני מוסיף חברים? בתהליך ההרשמה תקבלו אפשרות לחבר את חשבון הפייסבוק שלכם לשירות האימייל שבו אתם משתמשים. כך תוכלו למצוא את חבריכם שבפייסבוק, לפי רשימת כתובות האימייל של חבריכם.
* "הפייסבוק שלי נהרס, מה לעשות?" – הרבה פעמים הסיבה לזה היא בעיה בקבצים של האתר שהורדו למחשב. הפתרון לזה הוא פשוט ללחוץ על מקש ה SHIFT, להחזיקו לחוץ ובזמן זה ללחוץ (עם העכבר) על כפתור ה"ריענון" של הדפדפן. שיטה זו, המכונה "ריענון חזק", לרוב תפתור את הבעיה.
* "פייסבוק החליטו לחסום אותי" – הסיבה לזה היא כי כנראה שלחת יותר מידי הודעות לבנות (שאינן רשומות כחברות שלך). תפסיק לעשות זאת (לחלוטין!) במשך שבוע, ותקווה שיחדשו לך את הכרטיס במהרה (זה יכול לקחת בין כמה שעות לכמה ימים, לשבוע). ולהבא, תישמר ותיזהר לא לעשות זאת שוב (אחרת אתה עלול לאבד לתמיד את הגישה לכרטיס שלך). ובכלל, תצטרף לרשת שמתאימה לחיפוש בנות (ראה את הסעיף הבא)
* איך אפשר למחוק/לבטל את כרטיס הפייסבוק שלי? התשובה נמצאת כאן
* האם יש שם בחורות/בחורים? יש.

503 תגובות בנושא “פייסבוק – מדריך למתחיל (כיצד להירשם ומה עושים שם)”

 1. שלום. אני רוצה זמן רב למחוק את הכרטיס שלי לחלוטין. אני אדם דתי והעולם הזה אינו בשבילי אך איני יודע איך
  אנא מיחקו את כרטיסי או הודיעו לי איך עושים זאת
  תודה רבבה

 2. אני מאד מאוכזב שמדי פעם חוסמים אותי על לא אוול בכפי
  פונים ומבקשים את חברותי אתם חוסמים אותי
  אם זה ימשיל כך אחדל להיות בפיסבוק חבר
  אפשר לחיות גם בלי זה
  אבקש התיי
  חסות יהודה עמנואל

 3. אני רוצה להגיד שפייסבוק זה דבר מדהים אבל צריך לישמור על הכללים גלישה בטוחה תישמור עלייך זה לטובתך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!……………………………………………………

  1. דבר מסוכן צריכים להיזהר בו!!!
   הנה אני למשל גם לי יש אבל אני יותר לא ניכנסת זה מפחיד כמה אסונות קורים מהדבר הזה!!!
   לדעתי צריכים לימחוק ת'פייסבוק הזה ו–מ–ה–ר!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. לאח שלי יש פייסבוק אמא שלי עושה גם לי היום פייסבוק אזה כיף פייסבוק זה דבר מדהים מאוד מאוד

 5. כדיייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי פייסבוק פפפ-ייייייייי-ססס-בבב-ווו-קקק
  …פייסבוק פייסבוק פייסבוק

 6. מישהו יודע במקרה על דרך למנוע מחברים מסויימים לראות שאתה מחובר לצ'ט (בעוד ששאר החברים רואים שאתה מחובר) וזאת מבלי למחוק אותם?

 7. נחסם לי בפעם הראשונה הפייסבוק, כותב לי שיש לי שגיאה בסיסמא ומאז אני לא מצליחה להכנס עבר כבר שבוע למי אפשר לפנות אני מתכוונת אנשי צוות בתמיכה , פנייה בטלפון, כי כל העזרה דרך אתר פייסבוק לא עזר לי, מחכה ממכם לתשובה מהירה

 8. [שלום שמי בר אני רוצה מאוד פייסבוק כי הומרים לי שזה כף]לי לא ניכנס האימייל וגם כתוב לי הצ'יט מושבת <3<3<3<3.

 9. יש לי שאלה,
  אני רוצה להציע לחברים שלי להוסיף חבר מסויים,
  איך אני יכולה להציע את זה לכמה חברים בו זמנית ולא כל פעם לחבר אחד?

  תודה:)

  הילה.

השאר תגובה