איך להזמין את כל החברים לאירוע בפייסבוק

היום הייתה הפעם הראשונה שהזמנתי את כל חברי בפייסבוק לאירוע. אני מחשיב את האופציה הזו כ"אופציית יום הדין" אשר יש להשתמש בה רק בהזדמנויות מאד מיוחדות (כמו השימוש בסימני קריאה בתוך משפט!).

המוטיבציה שלי היא לתת כלים לאנשים בשביל אקטביזם חברתי לצורך מימושו של תסריט להתאגדות חברתית בישראל (עליו כתבתי ב- 2007), בהיקף גדול מזה של מחאת האוהלים של 2011.

אז איך תזמינו את כל חבריכם לאירוע שבפייסבוק?

אם אתם משתמשים בדפדפן כרום של גוגל, תוכלו להתקין את התוסף המצויין invite-all אשר יוסיף כפתור "select all" בזמן הזמנת חברים. לצורך שימוש יש להתקין את התוסף, להכנס לדף האירוע בפייסבוק, ללחוץ על הכפתור, ולהמתין (התוסף יגלול עד לתחתית רשימת החברים שלכם על מנת שכל הרשימה תוצג, ואז יסמן את כולם).

הערה, אם אתם משתמשים בתוסף אחר, תוודאו שהוא לא מכניס לכם קוד זדוני למחשב. ובכל מקרה, רצוי לכבות את התוסף ביומיום.

זהו, כעת נותר רק להוסיף הודעה אישית (רצוי עם התנצלות/הסבר למה השתמשתם בכלי יום הדין הזה), ללחוץ על כפתור ההזמנה ולחזור לעיסוקינו.

מיגבלות שפייסבוק מציב

לפני שנסיים נציין שפייסבוק הקשה באחרונה את מערכת הזמנת החברים לאירועים והציב שני מחסומים. הראשון הוא פשוט, והשני לא:

  1. קאפצ'ה – אם תזמינו הרבה חברים. ייתכן ופייסבוק יתן לכם לכתוב שני מילים מתוך צילום מחורבש של טקסט, כדי להוכיח שאתם בני אדם ולא רובוטים. זה צפוי לקרות, תבצעו זאת – ואז המשלוח יבוצע ללא בעיה.
  2. מניעת המשלוח – במקרים מסויימים (כנראה של אירועים עם מעט אנשים יחסית, או אירועים צעירים – עוד לא ברורה הלוגיקה לחלוטין), פייסבוק חוסם את האפשרות להזמין את "כל" חבריכם במכה אחת. במקרה כזה מה שנותר לכם לעשות הוא להזמין (בערך) 30 איש בכל מכה. מבעס, אבל ככה זה. אם מישהו מכם מתכנת מוכשר שרוצה לפתור זאת – עליכם להרחיב את הפתרונות ממעלה כך שיבחרו באקראי 30 אנשים בכל לחיצת כפתור… (אפשרות לזכור כבר מי נבחר תהיה בונוס מבורך)

בהצלחה!

6 תגובות בנושא “איך להזמין את כל החברים לאירוע בפייסבוק”

  1. הי
    למרות אים ספור ניסיונות לא הצלחתי לעשות זאת כיון שהמילה javascript: לא נפרדת מהקוד כשאני מעתיקה את כולו . הצילו!

השאר תגובה