מבט לתרבות המגיבים ב- YNET

המאמרים ב- YNET, כפי שרבים מאיתנו גילו מזמן, אינם מעניינים בזכות תוכן המאמרים – אלא בזכות התגובות (המסומנות בבורדו) בסוף הכתבות.

לרוב אני נהנה להכנס למאמרים בנושאי טכנולוגיה, ולמצוא פנינים בין התגובות המודגשות, שמרחיבות את השכלת כותב המאמר (ואת שלנו, שאר הקוראים).

והנה היום הפנתה אותי ידידה למאמר במדור יחסים העוסק בציפיות של פגישה ראשונה וכדומה. לאחר ריפרוף (מ-א-ד קצר) על המאמר, עברתי לתגובות. ומצאתי שם את תגובה 8 מרתקת. אז הנה אני מביא אותה אליכם כאן:

8. אני מבקש סליחה..

מכל מי שנכנס לקרוא את זה, אין פה דיעה על הכתבה אני רק רוצה לציין משהו.. את המדור הזה היכרתי לפני שנתיים ואני חייב להגיד שזה אחד המקומות המבדרים באינטרנט.. ולא בגלל הכתבות, בגלל התגובות, באמת, אני אישית נכנס לפה והרבה פעמים לא קורא את הכתבה אלא את התגובות ומסתבר שיש כאן אנשים שהפכו את הטוקבקים פה לקריירה (הראשונה או השנייה) שלהם, הם ממש המציאו מונחים שלמדתי מאחרים כמו "דיירי הטוקבקיה".. ואני התרשמתי שאלה השחקנים הראשיים פה, בעולם הוירטואלי הזה (אני ממש "גאון" של אמא, איך שאני מגיע למסקנות). דבר ראשון, למדתי שהחבר'ה האלה אף פעם (כמעט) לא משתמשים בשמות בטח לא שלהם (ובמה כבר שם פרטי בלבד שהוא בטח אחד מאלפי אחרים יכול להזיק, אני לא יודע..) כולם משתמשים בכינויים, וכל הכינויים הם אש הלהבה- "אושר ועושר", "האכפתית" "קורטז", "גומר הולך", "קיפי המשתדרג", "בץ" ו-"שלומפי" (היחידי שמשתמש פה בשם הוא "יניב ת"א" אמיתי או לא, זה עדיין שם), וזה הרושם הכללי מהאופי של השחקנים הראשיים פה…

אושר ועושר- המלאך משכין השלום של המקום..
סטטוס- חברה של כולם אך לאחרונה נכנסה ל"מלחמת 1000 הטוקבקים" מול "אכפתית"
משפט היכר- העולם יפה אתם יפים ויום טוב לכולם!
האכפתית- הפמניסטית הלוחמת ממערב לירדן..
סטטוס- אוייבת כל השוביניסטים ואלה שנשמעים כאלה רק כדי להרגיז אותה בארץ (יריביה יגידו- אוייבת ושונאת הגברים).
משפט היכר- גומר הולך יא חזיר שובינסט חסוך מאיתנו את תגובותיך!
גומר הולך- השובינסט, מאצ'ואיסט וה"גבר-גבר" של המדור..
סטטוס- השובינסט ואויב הפמניזם בראשות אכפתית..
משפט היכר- אכפתטית הבנו שאת א-מינית
לכי למחזר מסטיקי בזוקה עם יניב ת"א..
יניב ת"א- הפמניסט המתחשב של המדור, בעל בריתה של האכפתית..
סטטוס- אויב השובינזם הגברי..
משפט היכר- ירון, למי קראת הומו?? אני חבר של האכפתית? ימותו הקנאים! בעצם, שיחיו ויסבלו..!
קורטז- האינטלקטואל שאף אחד לא מבין עד היום מה הוא רוצה..
סטטוס- מגיב בדעתנות ונחרצות, לא תמיד לנושא המדובר וכשאומרים לו את זה הוא מתרגז..
משפט היכר- הוורמאכט פלש לבריה"מ במבצע ברברוסה ב-1941.. מה אני לא קשור לנושא של הכתבה??!? כל הפרינססות והנחותים אני לא טורח להגיב לאנשים כמוכם..

ואלה השחקנים הראשיים, אז, קודם כל, כל הכבוד, בסופו של דבר לכלכם, בידרתם אותי למרות שזו לא הייתה הכוונה שלכם, חוץ מזה שלא התכוונתי לפגוע באף אחד ממכם (וסליחה לחבר'ה שלא ציינתי, בץ ושלומפי) ואם כן פגעתי אז סליחה.. זו התגובה הראשונה והיחידה שלי שתהיה (אלה שקראו את התגובה עד כאן, אתם לא חייבים לפתוח את השמפניות מרוב שמחה בעקבות הידיעה הזו, חכו עוד 2 דקות עם זה!)
ושוב, סליחה שהתגובה לא קשורה לכתבה…
אורן (06.08.08)

תגובה אחת בנושא “מבט לתרבות המגיבים ב- YNET”

  1. היי טל,
    גם אני "גיליתי" לא מזמן את תרבות המגיבים בynet.
    התרשמתי שיש שם (בתוך נקטגוריות) חבורה די קבועה. הראשונים, בדרך כלל מגיבים כתבה והבאים אחריהם מתיחסים זה לזו ולעיתים, לגמרי סוטים מהנושא "ומתעסקים" אלה באלה.
    הייתי שם מספר פעמים כקוראת בלבד, הבנתי ש"חברתית" המקום איננו מתאים לי, אבל..באמת משעשע מידי פעם. עוד ז'אנר שנוצר באינטרנט, ובא לחוקרים משועממים גואל.. 🙂

השאר תגובה