ניצחנו – עיריית תל אביב תשחרר את התקציב שלה ב- 2011 !

בהמשך להודעה המוקדמת שפירסמתי היום על ביטול הדיון במשפט כנגד עיריית תל אביב (שמסרבת לשחרר את התקציב שלה לציבור)

היום (05.07.2010), כבוד השופט ד"ר עודד מודריק פסק גזר דין המחייב את עיריית תל אביב לשחרר את תקציב העירייה החל משנת 2011 והילך.
פסק הדין שהוא כתב מרתק, ומצורף כקובץ לפוסט זה. (PSAK-DIN-7.10)

הנה המכתב שקיבלתי שבישר על הידיעה:
————-

שלום לכולן/ם,

אנחנו שמחים לבשר כי היום התקבלה הודעה לביהמ"ש ששלחה העירייה אתמול אחה"צ, ערב הדיון המכריע בביהמ"ש על שחרור התקציב (ההודעה מצורפת) ובה היא מבקשת למחוק את עתירתנו כיוון שהיא נעתרת לדרישות בה, ותעביר קובץ אקסל של המידע התקציבי שבהצעת התקציב החל מהתקציב הקרוב – לשנת 2011.

זהו הישג משמעותי ותקדימי, כמובן קודם כל לתנועה אך גם ברמה הארצית. קשה להגזים בחשיבות זמינות המידע התקציבי בצורה שמאפשרת קריאה וניתוח מהירים ונוחים שלו; מדובר גם בקביעת סטנדרט לעיריות אחרות.
התנועה לחופש המידע ועו"ד בעז בן-צור שייצג אותנו מטעמה, ואנחנו חייבים להם תודה גדולה אע"פ שבסה"כ "עשו את חובתם הציבורית", הזדרזו וביקשו מביהמ"ש לתת להודעה תוקף של פסק-דין – והבקשה נענתה בחיוב. פסק הדין הוא הקובץ השני שמצורף כאן. אנחנו עובדים מול התקשורת ומקווים שתהייה תוצאה חיובית. כמו-כן מהווה ההודעה הזו "אור ירוק" לכתיבה בבלוגים 🙂 פוסט בעניין יעלה הערב לאתר עיר לכולנו ולאתר התקציבולטור.

זו הזדמנות נוספת וחשובה להודות לכל השותפות והשותפים למאמץ, שחלקם/ן הגדול מכותבות/ים על הודעה זו (ולכן רשימת הכתובות אינה גלויה). הסרטונים, האתר, הדברור, ההחתמות, העבודה במועצה, הכתיבה, הכנס, הייצוג המשפטי, ההתייעצויות, הגיבוי שקיבל הקמפיין מהתנועה ומכל חברותיה וחבריה – בלי אלה לא היינו מגיעים להישג הנוכחי. וכמובן אלון שיחד עם יונתן הגו את רעיון התקציבולטור, ושיישם אותו – אמנם עם עזרת רבות/ים מאתנו אבל בואו נודה על זה, הרבה מאוד בכוחות עצמו.
יש כאן לא רק זריקת עידוד אלא גם סימון של כיוון. כולנו תקווה שזה גם סימן לבאות, בקמפיין התחבורה ובכלל.

בתאריך 18 בנובמבר 2009 כתבנו בפוסט הראשון באתר התקציבולטור כי: "אנחנו נקבל את תקציבי העירייה בקובץ פתוח, במוקדם או במאוחר."
אנחנו מקווים, באמת מקווים, שהתהליך שעבר ראש העירייה בשנה החולפת יהיה משמעותי, וגם שיחלחל לחברי וחברות הקואליציה שלו. בעידן בו אנחנו מצויים, לא ניתן יותר להסתיר מידע ציבורי מהציבור. במוקדם או במאוחר, כל מידע ששייך לנו – יעבור לרשותנו.

להתראות בשמחות!

* אנא העבירו את ההודעה בתודה לכל החברות/ים שלכם שהשתתפו ואתן יודעים שאין לנו קשר ישיר עמןם.

4 תגובות בנושא “ניצחנו – עיריית תל אביב תשחרר את התקציב שלה ב- 2011 !”

 1. כל הכבוד! רק שאלה קטנה וקטנונית אחת: אם כבר פותחים את התקציב, למה לא בפורמט פתוח, כגון ODF או xml?

  1. היי,
   השאלה במקומה ורלוונטית לכל המאבק שהיה. אבל דווקא במקרה הזה התשובה לדעתי יותר פשוטה, משום שברגע שיש XL אפשר להמיר בקלות.
   היה צריך להתקל בעקשנות ובסרבנות של העירייה כדי להבין כמה כדאי ללכת על זה הכי פשוט שאפשר, ופשוט מהבחינה הזו, פירושו – מה שהם, לא רק אנשי המחשבים, מבינים הכי טוב.
   נעם

השאר תגובה