החלפתי את עיצוב הבלוג שלי ל- Cutline

אחרי זמן רב (מידי), שבו נישארתי תחת העיצוב של קובריק, החלטתי להחליף את עיצוב הבלוג. לאחר בדיקה בבלוג התבניות המתורגמות לעברית (של חנית), בחרתי לעבור לעיצוב של:

בוב (בלוג הו בלוג)– מדובר בעיצוב נקי, צבעים שאינם חזקים מידי, שני טורים (אחד צר יותר מהאחר, שזה מגניב). ותפריט עליון ששואב את הקישורים מה"עמודים" שלי בבלוג (שזה, האמת, הדבר שהכי היה לי חסר בעיצוב של קובריק. ושבמקום להוסיף אותו בעצמי, כבר העדפתי לקחת את ההזדמנות ולעבור לתמה/עיצוב-בלוג אחר).

בין ההתאמות שביצעתי לאחר החלפת העיצוב היה: למקם את הווידג'יטים שלי מחדש (אני צריך גם לרענן את הקטגוריות שלי, אבל זה נעשה בפעם אחרת).העתקתי את קוד הגוגל-אנליטיקס לעיצוב החדש (חשוב מאד לזכור לעשות את זה !) והחלפתי את תמונה ההדר של הבלוג לשם שלי. (ערכתי אותה באמצעות photo filtre המינימליסטית והמצויינת).

עידכון: לאחר מחשבה נוספת, הוחלט להעביר את הבלוג שלי מהעיצוב של בוב לעיצוב של קטליין (CutLine).

סיבות:

 1. כמו שזיו ציין, העיצוב-בוב ניראה קצת חיוור.
 2. כמו שאיתי ציין (איתי במסרים), העיצוב היה יותר מידי עמוס. ולא הציף את מה שחשוב ביותר (התוכן העדכני של הבלוג). בעיקר בגלל גדלי פונטים קטנים וזהים גם לתוכן וגם לתפריטי הניווט.
 3. בעיצוב של בוב יש באג – שמונע מאנשים לראות את התפריט העליון – כאשר צופים בו ב- IE 6 (אני כמובן גולש ב- FF, אבל מספיק מבקרים בבלוג, אינם – ויש לכבד זאת)

עידכונים שבוצעו לעיצוב הבלוג:

 1. מיקום מחודש של הווידג'יטים (שהרי עברתי מתמה של שני תפריטי ניווט, לתפריט ניווט צידי יחיד)
 2. העתקת קוד גוגל-אנליטיקס מחדש. (בקובץ ה- footer)
 3. הורדת ההצגה של גירסת הוורדפרס שבה אני משתמש (מקובץ ה- header) – הסיבה: כדי למנוע מהאקרים להציק לבלוג שלי.
 4. מתן קרדיט מורחב בפוטר.
 5. הוספת כפתור "עריכת פוסטים" – גם מהעמוד הראשי.
 6. שינוי תפריט הניווט העליון, כך שישאב את שמות האופציות – מהעמודים שיצרתי (צור קשר ואודות)
 7. יש עדיין באג – שהלינקים בתוך הפוסטים מוסטים לימין, כשצופים בעיצוב דרך IE 6 – אבל זה סביל (ונחפש פיתרון).
 8. להעיף את התמונות כותרת (header image) – שלא קשורה עבורי לכלום…

עידכונים שבוצעו לעיצוב הבלוג (2):

 1. הרשמה למנוי לבלוג – החלטתי להעביר אותו לשורת הכותרת. מצאתי איך עושים זאת, ועכשיו הוא שם (אני לא שלם עם הטקסט, אבל נתקן זאת בעתיד, בהתאם לרצון ולצורך)
 2. צבעי הבלוג – הם היו שחורים מידי לטעמה של שושי (וגם לטעמי). חיפשתי צבעים שיתמזגו עם השחור. מצאתי "Monochromatic Blue"  (מהאתר המדליק: הזה. שמציע צירופים נעימים של צבעים). ולמדתי לשחק עם firebug (הסופר-מגניב), כדי לראות איפה כל אלמנט של עיצוב-הבלוג נימצא ב- style.css, וכיצד הוא יראה אם אני משנה אותו (בשביל לבצע את זה, מפעילים את הפיירבאג, לוחצים על הכפתור inspect, ואז בוחרים את האלמנט בדף שרוצים לשנות – מאד נוח !).

עידכונים שבוצעו לעיצוב הבלוג (3): לאחר הערותיו המאירות של איתי. הוחלט להחזיר את תמונת הכותרת לבלוג. אך הפעם – עם תמונות שלי (פוטו-פילטרה/photofiltre עשתה את העבודה בקלילות. עכשיו אני רק רוצה לארגן עוד תמונות טובות שלי, ולהעלות אותן.)

עידכונים שבוצעו לעיצוב הבלוג (4): הוספתי קו שיפריד בין שני הטורים של הפוסטים ושל הסיידבר (זה כמובן דרש לצמצם את הגודל של כל אחד מהם, אחרת הבלוג היה נשבר ב- IE, בפיירפוקס הוא כמובן לא היה נשבר). הסטתי את מיקום כפתור ה"שלח תגובה" כך שאפשר יהיה לראות אותו ב- IE (משום מה צריך לומר לו להיות ב float לשמאל, כדי שהוא יזוז ימינה. מוזר…) (התיקונים בוצעו בזכות ההבחנה של אילנה). והוספתי כפתור "ערוך את המאמר", גם לעמוד הראשי וגם לעמודי הפוסטים הפנימיים, למקרה ואני רוצה לתקן משהו (הקוראים כמובן שלא יראו את זה, כי זה מותנה בהרשאות מנהל בלבד).

עידכונים שבוצעו לעיצוב הבלוג (5 – 14.4.08):  צימצום המרווח בין ההדר לפוסטים. הוספת רקע שחור בין התמונות. שינוי צבע הכותרות של הסיידבר לשחור. הורדת האפקט גדילה של לינקים כאשר מניחים עליהם את העכבר (על ידי הסרת ה padding). והוספת CSS עבור ה- twitter, כדי שיראו את מועד הפירסום בשורה חדשה(עם קודקיק מתחתיו).

זהו בערך. ובכל מקרה:תודה רבה לחנית על התירגום והשיתוף !

9 תגובות בנושא “החלפתי את עיצוב הבלוג שלי ל- Cutline”

 1. תודה אילנה 🙂 .
  שושי: תודה על הפידבק. אני גם בעד שלא ליישר את הכותרת עד לימין. אבל כן הוחלט להסיט את כותרת המשנה עוד יותר שמאלה (ולצמצם את הריווח מעט). לגבי התוכן: אני אשנה אותו… (אולי אני אכניס שם את שורת הטוויטר האחרונה שלי… צריך לחשוב על זה)
  לגבי התמונות – ממש שלא סיימתי עם זה ! (אבל כרגיל, אין קבוע מהזמני. גם העיצוב הקודם שלי היה על סטטוס "זמני" – אז נראה לאן זה יתפתח).
  ושוב תודה על הפירגון 🙂

  (יאללה, זמן להתרחק מהמחשב וללכת לאכול)
  טל.

 2. עכשיו יש אור בעיניים! והתמונות שלך מוסיפות המון.
  אני רואה שהמירווחים בין התמונות לא זהים, כאילו משמאל תמונה ראשית ומימין פירוט. אולי זה יותר מעניין כך, אבל ששני המירווחים הימניים יהיו זהים. גודל התמונות טוב.
  תוכן: נראה לי שצריך לשנות משהו בניסוח המשנה. אולי אפילו לוותר על הסוגריים.
  ובחזרה לעיצוב: נחמד ששם הבלוג אינו מיושר לימין ואפשר לנחש מה מסתתר בתחילת השורה. למשל, תיפוף של "קבלו את".
  ושוב, בשעה טובה!

 3. תודה זיו.
  שושי: לקחתי לתשומת ליבי את שאמרת – ועידכנתי את הצבעים (אפילו גיליתי את פיירבאג לצורך העניין). מקווה שתאהבי יותר 🙂

 4. מפתיע ותת-צבעוני, לטעמי. נראה קצת עצוב. הפס השחור שחור מדי והקונטרסט עם הרקע הלבן מעייף.
  הטורים נוחים וטוב שהם שונים ברוחבם.

השאר תגובה