פלאגין לתוכן מבוסס גולשים (UGC) בוורדפרס

הסוגיה: רציתי להקים בלוג שהכותבים שלו הם מורים. הדרך הקלאסית היא לקבוע שכל נרשם חדש מקבל סטטוס של "תורם", ולתת לאנשים להרשם כדי להעלות מאמרים. אבל אז עלול להיות מסובך מידי:

זה דורש מהאנשים לתת אימייל, לקבל מייל תגובה (ולפעמים הם לא מקבלים), להכנס למנגנון של וורדפרס (ופה מסתבכים) וגם להכנס למנגנון הוספת התגובה (ופה בכלל מסתבכים, אני אפילו לא מדבר על מה שיקרה להם ברגע שהם ינסו להדביק לתוך העורך הוויזואלי את הטקסט שהם כתבו קודם בוורד).

הפתרון: לכן חיפשתי פתרון קל יותר. והפתרון הוא TDO Mini Forms WordPress Plugin. הפלאגין מאפשר ליצור בתוך עמוד (בדומה לפלאגין צור קשר), טופס עם שם, אימייל, בלוג, כותרת, תוכן, קטגוריה, תגיות, אפשרות להעלות קבצים. דוגמא ליישום שביצעתי לפלאגין אפשר לראות בעמוד הוספת המאמר של בלוג מורים.

העברית: הפלאגין המקורי לא מגיע בעברית (וגם אין קבצי PO נוחים לתירגום). אבל לאלו מכם שרוצים להשתמש בינתיים עם התרגום שלי, מוזמנים להוריד אותו מכאן: "פלאגין לתוכן מבוסס גולשים, מתורגם לעברית"

הוראות התקנה: מצורפים בקובץ readme.txt. בגדול זה להעלות את הקבצים לתקיית הפלאגינים, להפעיל, להכנס לעמוד ההגדרות ולעקוב אחר ההוראות. אם משהו מתפקשש ביצירת העמוד (וזה אמור להיות בסדר), אפשר ליצור עמוד ידנית ולהוסיף לו את הקוד [tdomf_form1].

תהנו 🙂

9 תגובות בנושא “פלאגין לתוכן מבוסס גולשים (UGC) בוורדפרס”

 1. היי עידו. אני חושש שאיני זוכר. וממבט זריז שהעפתי, התירגומים היו מפוזרים בין הקבצים. כך או אחרת, בגירסאות החדשות יותר, צפוי להיות po ו mo שאפשר לעבוד איתם. אבל יקח לי עוד זמן להגיע ללפתור את זה. אם תספיק לעשות זאת לפני, הרגש חופשי לשתף 🙂

 2. נו טוב, זו דוגמא מצויינת לחוסר ריכוז מצידי 🙂
  פספספתי את הקטע שהפלאגין מעביר מהטופס לפוסט, אז עכשיו זה בכלל פלאגין שימושי במיוחד

  תודה 🙂

 3. אהלן דורי, תודה על הלינק! עד כמה שהבנתי מתיאור הפלאגין, מדובר במערכת משוכללת ליצירת טפסים בעמודים. (אך אין שם אפשרות לשאוב את הנתונים ישירות לתוך פוסט, מה שהפלאגין של TDO עושה).
  בכל מקרה, שמרתי את הלינק לפלאגין. אני גם מצרף עבורכם את התקציר שמסביר מהו cforms:

  cforms is a plugin for WordPress, offering convenient deployment of multiple contact forms throughout your blog or even on the same page. The form submission utilizes AJAX, falls back, however, to a standard method in case AJAX/Javascript is not supported or disabled.

השאר תגובה