יום הבלוגים היום – מספר לינקים לבלוגרים מומלצים

יום בלוגים שמח חברים. אקח את ההזדמנות לחלוק איתכם אודות כמה מהבלוגרים (דוברי העברית) אחריהם אני עוקב:

 • כוסית עם אובססיית שואה – הבלוג של יונית מוזס. ללא ספק הכותבת הכי חריפה, רהוטה, שנונה וחסרת פשרות בה נתקלתי עד היום. יונית כותבת על מוסר, פוליטיקה וחברה על ידי שהיא מנחיתה את המציאות כמו פטיש על אצבע רגישה. קצב הכתיבה יחסית נמוך, אבל כל פוסט הוא פנינה ראויה.
 • אנחנו CMS – הבלוג של ארז וולף. מלבד שיחרור של ערכות עיצוב ופאי פאסיפלורה, ארז מביא שוב ושוב קישורים וסרטונים מעניינים, המלווים בזווית בוגרת על תרבות הרשת בארץ.
 • הקולקטיב – בלוג טכנולוגי המצליח לרכז שפע של קישורים מעניינים, סרטונים, תוכנות – המיטב של המיטב שמתגלה ברשת.
 • אלעד בבלוגלי – מלבד היותו הורה גאה לבלוגלי (הבלוגיה המשובחת), יחד עם תום וחנית (שאגב, ילדה לאחרונה – מזל טוב!), הרי שהוא בלוגר נעים. כותב לעניין. לא כל תכניו נוגעים בי, אך לרוב אני מוצא אצל אלעד תוכן מקורי עם נקודות מבט "חבויות" יותר של הרשת.
 • ניב האש – בלוגו של עמרי ידן. מתכנת המשוגע לדבר וחיית רשת אכזרית. שוב ושוב כותב על דברים חצי שנה לפני שאני מגיע אליהם 🙂
 • בלוגו של ג'יק – גי'ק (או ג'ונת'ן איאן קירש), הוא חבר ילדות שלי למעלה מ- 10 שנים. חבר ילדות אמרתי? ובכן, הילדות שלי, לא שלא. יונתן הוא מהאנשים הזקנים הצעירים ביותר ברוחם בהם נתקלתי (נשאר איפשהו שם בגיל 3). הוא עוד היה גיק לפני שזה היה באופנה, קרא יותר ספרי מד"ב ופנטזיה מכל אדם אחר שאני מכיר (למעט אולי קובי קמין), והאיש שהכשיר אותי (לפני שנים רבות) כטכנאי מחשבים (חובב) ומרצה במוזיאוני מדע (קשה לקרוא לזה תחביב, יותר גחמה). יונתן הוא איש אשכולות שמפליא בידיעותיו ומסתמך על קישורים מאד רחבים בפנותו לנושא. לא שאני קורא אותו תמיד 😀 – אבל כשאני קורא, אני תמיד נהנה.
 • בלוג השוליים של קיו זיטרו – האיש הזה פשוט לא דופק חשבון. נהנה מדברים כמו שילדים נהנים, ומדבק את קוראיו בהנאתו.
 • הידען – בלוג שמשחרר ידיעות מדע בקצב כפול מזה שבו אנשים רגילים הולכים לשירותים. מעולם לא הצלחתי לעקוב אחרי הכל, אבל כשכותרת תופסת אותי – אני לרוב מקבל סקירה חביבה (ובעברית), של משהו פותח אופקים חדש…

האמת שיש עוד איזה בלוג או שניים שיוצא לי לקרוא (ועמכם הסליחה שלא לינקקתי היום…) . וכמו שאמרו לפני – ניראה לי שאעצור פה (להיום).

תגובה אחת בנושא “יום הבלוגים היום – מספר לינקים לבלוגרים מומלצים”

 1. 1. תודה,
  2. מי אני ?
  אני גם ממליץ על הבלוג של חנן , נסיעה ירוקה , אנרגיית רוח וכד'.
  לא מהתיאוריה כמו רובנו אלא ברמה של הרכבנו השבוע שתי טורבינות רוח, בניתי היום אופניים חשמליים, ותבדקו את העגלה הסולארית שלו
  http://www.galgalyarok.org/
  מומלץ לבדוק את :
  טיול אופניים חשמלי – סולרי
  חשמלי דו גלגלי

השאר תגובה