בלוגרים מתחילים לכתוב על דב חנין

למי שלא שם לב, בימים האחרונים התחיל קמפיין אינטרנטי של בלוגרים לקידום הבחירות של דב חנין לראשות עיריית תל אביב. כעת נתקלתי בפוסט שמציג רשימת בלוגרים שמפיצים אודות דב חנין:  http://citydov.org/?p=80

משיחות שניהלתי עם בלוגרים שפגשו את דב (בשבוע שעבר), הם סיפרו לי על התרשמות מאד טובה מדב. כששאלתי בספקנות "האם יש לו סיכוי להיבחר?" נעניתי "גם אם דב לא ייבחר, הרי שאם יהיו לו שליש קולות במועצה – אזי כבר השגנו משהו".

עכשיו נותר לגלות האם האקלים הפוליטי (והפולינטרנטי), הוא כזה שיאפשר את בחירתו של דב לראש עיריית תל-אביב. אני עדיין סקפטי, אך רוצה להאמין.

העניין שאני מוצא בתופעה איננה בגלל העניין שלי בעיר תל אביב או בדב חנין. כמובן שהבחירות חשובות בעיני, ובעיקר בהתחשב שאני צפוי לעבור לתל אביב בעוד כחודש.

אך העניין שאני מוצא בקידומו של דב חנין ברשת קשור יותר ברשת מאשר בדב. כיוון שאם יקרה שראש עיר ייבחר בישראל בעקבות קמפיין אינטרנטי בבלוגוספירה – הרי שהמודעות הציבורית בישראל לתופעת האינטרנט הזו שמכונה "בלוגוספירה" עשויה בערב אחד להכנס למיינסטרים. וזה חברי, הדרך למהפכה חברתית בישראל דרך בלוגים! (אולי באמת הגיע הזמן שאני אעדכן את הפוסט הזה בתובנות שרחשתי מאז שהוא נכתב לפני יותר משנה. גם לזה נגיע…)

4 תגובות בנושא “בלוגרים מתחילים לכתוב על דב חנין”

 1. איתי – תודה על האופטימיות.
  דרור – בוא נקווה באמת ששיתוף הפעולה הזה ישא פרי גם לאחר הבחירות. מהאנשים המעורבים אני שומע הרבה אופטימיות.
  עומר רוזן – תודה על העידכון לגבי הבלוג החולדוני. לגבי היקף הבלוגוספירה והשפעתה על המיינסטרים – אני מסכים וחולק. אני מסכים שאילו היינו הולכים *רק* על אנשים שבבלוגוספירה (או אפילו על כאלו שקוראים אותם), אז לא בטוח שזה היה מספיק (אפילו סביר שלא). אבל מצד שני, אם תהיה הירתמות רחבה מספיק של בלוגרים לנושא (אפילו אם המסר שלהם יהיה, עזבו אותכם דב חנין – לפחות תצאו להצביע), אז יש מצב שנראה בתקשורת התייחסות לכך. ולזה עשויה להיות השפעה מעניינת. (גם על המודעות והמעורבות של אנשים בבחירות העירוניות, וגם על המודעות וההתיחסות של האנשים לאזוטריה הזו שנקראת בלוגוספירה)

 2. אתה באמת חושב שאם הוא יבחר, או אפילו אם הוא יקבל שליש מהקולות אז הוא יוכל להגיד שזה קרה בגלל הבלוגספירה?
  אני חושב שצריך להסתכל על החיים בפרופורציות הנכונות. יש כמה מאות אחדות של בלוגרים ולכל אחד יש כמה חברים. האם זו המסה הקריטית שתשפיע?
  מצד שני ריפרש אמורים להעלות בלוג לחולדוני אז אני מאמין שכמו שהפרויקטים של ריפרש נראים אנחנו עומדים בפני הרבה פוסטים שילעגו לבלוג שלו וחלקם יגיעו גם לעיתונות האינטרנטית.

 3. ולא פחות חשוב שזה יאפשר לנו האזרחים דרישה לעוד שקיפות ועוד כלי השפעה על הרשויות – כמו תקציב שקוף או דמוקטריה ישירה יותר (עם או בלי נציגי משנה – דמוקרטיה דינאמית).

  חשוב שזה לא יהיה רק בלוגרים – כי אלה באים משכבה צרה יחסית של אזרחים עשירים יותר – חשוב שזה יהיה משהו הרבה יותר עממי שיאפשר שיתוף של עוד שכבות בעם עם נגישות נמוכה יותר לאינטרט,

  דיון רחב יותר על הנושא – בבלוג של התנועה לדמוקרטיה ישירה
  http://iddb.blogli.co.il/archives/41

  החשיבות היא אגב לא רק לאחר הבחירות אלא גם תוך כדי הבחירות – כמה מועמד כמו חנין או מועמדים אחרים יתנו לאזרחים את יכולת ההשתתפות וההשפעה – דבר שתלוי גם בתקשורת בינהם – תקשורת שצריכה להיות דו כיוונית (חנין) ולא חד כיוונית (חולדאי).

השאר תגובה