"בכיוון הרוח" – ערב סדנאות + התרמה (ב-1.3.2008)

ניר אסתרמן, אדם משובח (וחבר), הזמין אותי לאירוע יוצא דופן שיתקיים ב-1 למרץ בשם "בכיוון הרוח". עלות ההשתתפות בערב היא 50 ש"ח (אשר מועברים במלואם למחלקת הנוער ב"שלוותה") ובתמורה מקבלים תחושת סיפוק, ו- 5 שעות להעביר במגוון סדנאות ומתחמי פעילות. מהכרותי עם ניר, אני מצפה שהאירוע יהיה מלא באנשים טובים.

אני אהיה שם – וגם פתחתי לכך אירוע בפייסבוק (הנה לינק).

למידע נוסף, אני מעתיק לכאן את הטקסט מהפלייר של האירוע:

מה יהיה שם:

מדובר בערב ססגוני וחווייתי של סדנאות מגוונות, ביניהן ריקודי-בטן, טיפול במגע, תיאטרון אימפרוביזציה, תדמיתנות, שיאצו ושוק ההון, שיועברו בהתנדבות לקהל הרחב. לצד הסדנאות יתקיים הפנינג שכולל מתחמי מוסיקה-ג'אם, מטפלים, עמדת קירוב לבבות לבריאות הנפש ועוד.

באירוע יתארחו חברים מ"תוכנית עמיתים", תוכנית שיקומית של החברה למתנ"סים הפועלת למען שילוב אנשים המתמודדים עם בעיות נפשיות בחיי הקהילה באזור מגוריהם. הפעילות תשמש הזדמנות לשילוב בין "בריאים" ו"חולים" ומטרתה להוות הזדמנות להכרות ולשינוי אמיתי בדעות הרווחות כלפי מחלות נפשיות. הכנסות הערב יתרמו לטובת סדנאות דומות ברוחן לנערים ונערות המאושפזים בבית החולים לבריאות הנפש שלוותה וכן יאפשרו מלגות לימודים לפעילויות העשרה שיקומיות.

—————————————————
מה הסיפור:

בשיטת חבר מביא חבר, הצליחה ד"ר ליטל שטיינגרט, רופאה המתמחה בפסיכיאטרית ילדים ונוער, ליזום אירוע התרמה למחלקה בה היא עובדת ולרתום למשימה קבוצת חברים מהקהילה החברתית האינטרנטית "בשותף", המונה מעל 10,000 צעירים שרבים מהם גם פעילים הלכה למעשה בפרויקטים חברתיים ותרבותיים שונים. עשרות מתנדבים התגייסו דרך הרשת למען המטרה הנעלה של תרומה למחלקת הנוער ב"שלוותה" וכך נולד המיזם ההתנדבותי "בכיוון הרוח", שיתקיים ב-1 במרץ בית בארבור בת"א.

"
שורשי האירוע צמחו מהשטח, מאהבה לנערים ולנערות עמם אני עובדת", מספרת ליטל. "רציתי לפעול כדי להזיז דברים באמת ולא רק לדבר על מה צריך להיות. לקום ולהקים מיזם עם מסר של מפגש, נתינה קבלה וחמימות, כאשר לנגד עיני נמצאת התרומה לבני הנוער והראייה כמה אור זה יכול להכניס לחייהם. לפני כשנה לקחתי חלק בפעילות קיץ למאושפזים. ביקרנו בלונה-פארק ובבריכה, רכיבה על סוסים והפרחת עפיפונים, הגיע שף ידוע והכין יחד עמנו מאפים טעימים ועוד. קשה להעביר במילים את הניצוץ בעיניהם של הילדים, שמרביתם זכו לחוויות הללו לראשונה, וזאת בתקופה של משבר גדול בחייהם."

לדברי ליטל, הרעיון לממש את החזון באמצעות קהילת "בשותף", היה אך טבעי: "כחברה מזה יותר משנה בקהילה החברתית המשובחת הזאת, שכולה שיתוף בהנאה ועשייה, התחלתי לשתף את סובבי ברעיון ולהיווכח בניצוץ הנדלק ומתפשט. נפעמתי מההיענות ומההתגייסות של למעלה ממאה מתנדבים בהפקת המיזם, מביניהם כארבעים להנחיית סדנאות."

"בכיוון הרוח", 1.3.08, בית בארבור, תל אביב, 17:00-23:00

מחיר ההשתתפות באירוע – 50 ₪ שיועברו כתרומה למחלקה

פרטים ליצירת קשר
אריאל וינטר: [email protected]
ליטל שטיינגרט: [email protected]
ניר אסתרמן: [email protected]

3 תגובות בנושא “"בכיוון הרוח" – ערב סדנאות + התרמה (ב-1.3.2008)”

 1. היי,
  הייתי אתמול באירוע…
  אני חייבת להגיד שזו היתה חוויה מדהימה, היה לי כייף אמיתי…
  אני עדיין עם התחושה הטובה הזאת בלב, עם חיוך גדול, ושמחה גדולה …
  מאוד התרגשתי אתמול לראות כמה אנשים טובים יש שעושים למען אחרים…
  כל הכבוד!

  תודה רבההההההה

השאר תגובה