סרטון אנימצה למוזיקה קלאסית (פרסומת ל-Zürich Chamber Orchestra)

ראיתי אצל ארז, ואהבתי:


להמשיך לקרוא סרטון אנימצה למוזיקה קלאסית (פרסומת ל-Zürich Chamber Orchestra)

רובין וויליאמס מסביר למה הוא בעד יום פאנגאה (שיתקיים ב- 10.5.08)

כתבתי כבר על יום פאנגיאה לפני שבוע. וחשבתי שאני לא אגע יותר בנושא. אבל אחרי שנתקלתי בסרטון של רובין וויליאמס (מעמוד סרטוני הסלאבים שמספרים על יום פנגואה) הייתי חייב לשתף (הוא פשוט מצחיק מידי…)הנה הלינק

סטודנט הציל עצמו מכלא מצרי בעזרת טוויטר

ב-CNN פורסמה כתבה המספרת כיצד סטודנט בשם ג'יימס הציל עצמו מכלא מצרי: בזמן מעצרו הוא שלח הודעת SMS לשירות הטוויטר שלו, עם מילה אחת "נאסרתי". (ולבעלי המבט התמוהה על פניכם, הנה סרטון של 2.5 דקות המסביר מה זה טוויטר)

(התבטאות) הגנים שלך משתנים בהתאם להרגלי החיים שלך (הרצאת טד של 3:35 דקות)

הרצאה משובחת של דין אורניש, על מחקרים שנעשו לאחרונה שמדגימים את הקשר בין דברין (ידועים) כמו פעילות גופנית, תזונה איכותית, ואהבה – לבין בריאות, חיוניות (כללית, ומינית כאחד), ואריכות חיים. כיף לצפות:

איך לזכור (קלפים ?!)

לפני זמן מה היה לי בחינה גדולה בביו-כימיה. בלימוד לבחינה, נדרשתי לזכור הרבה שמות של מולקולות ותהליכים שהם עוברים – וגיליתי שאינני יודע כיצד לעשות זאת. בזכות עזרה של חברים, הבנתי שאני מתאמץ לזכור את המידע בצורה אחת בלבד, ולא מרשה להתנסות בדרכים שונות ללשנן דברים (כי הרי כילד תמיד חשבתי ש"לשנן" זה לא שווה, כי זה לא "להבין").

בבחינה הלך לי טוב. והסיבה לכך הייתה בזכות מנמוניקה (הנה לינק למאמר בנושא בוויקיפדיה האנגלית).

נזכרתי בכך היום כשנתקלתי בסרטון הבא של wired, שבו אלוף ארה"ב לזיכרון, מדגים כיצד הוא שינן ערימה של קלפים. אך יותר מעניין מזה, הוא ממחיש כיצד ניתן בזריזות לזכור 10 חפצים לפי סדר. ההדרכה שלו משאירה טעם לעוד, תהנו:

עידכון (3.12.08) – אוף, אני רואה שיוטיוב הסירו את הסרטון, הנה הוא מוטמע מחדש:

(והנה הקישור היכן שהסרטון נמצא)